Atliekame

Standartinės epoksidinių dangų sistemos Glaistyto betono dangos

Tuomet, kai pramoninių grindų dangos pasirinkimą apsprendžia grindų paklojimo bei paruošimo eksploatacijai laikas bei kaštai ir grindų dangoms nekeliami ypatingi estetiniai reikalavimai, pramoninių grindų įrengimui yra naudojamos įvairios mineralinių užpildų pagrindu grindų dangos, kurios pasižymi labai geru atsparumu nusidėvėjimui, mechaniniams poveikiams bei yra labai greitai įrengiamos (kartu su nešančiuoju betono sluoksniu).

Glaistyto betono dangos

Siekiant padidinti betoninių grindų paviršiaus stiprį, atsparumą dilumui ir estetinę išvaizdą, yra naudojami mineraliniai betono kietintojai, kurie susideda iš sumaišytų komponentų į kuriuos įeina patvarus užpildas ir įvairūs priedai. Šviežio betono mechaninio apdirbimo metu įtrynus kietintojus į betoną, viršutinis betono sluoksnis tampa ypatingai kietas bei atsparus mechaniniam poveikiui. Tuo pačiu metu galima betoninėms grindims suteikti ir neišblunkančią spalvą. Iš kart po mechaninio apdirbimo grindys gali būti padengiamos kietinančiu laku (impregnantu), kuris suteikia papildomą kietumą, mažina grindų dulkėtumą, apsaugo nuo mikro įtrūkimų džiūvimo metu, daro grindis nelaidžias vandeniui ir naftos produktams. Kietas viršutinis sluoksnis monolitiškai susijęs su apačioje esančiu betonu, padidina grindų atsparumą ir ilgaamžiškumą.

Galima rinktis įvairius betono kietintojus pagal norimą spalvų gamą bei atsparumą gniuždymui
bei nusidėvėjimui, priklausomai nuo grindų eksploatacijos intensyvumo bei veikiančių apkrovų.

Įrengiant grindis pramonės įmonėms, reikia atkreipti didelį dėmesį ne tik į viršutinę dangą, bet ir į tinkamai ir racionaliai pasirinktą nešantį betono storį, jo armavimą. Norint taupyti grindų įrengimo laiką ir kaštus, nepabloginant nešančio betono sluoksnio savybių, rekomenduotina nešantį betono sluoksnį armuoti plieninėmis fibromis.

TECHNINIAI PRIVALUMAI

Traukiantis betonui sumažėja pleišėjimas;

Didėja stipris lenkiant;

Didėja stipris gniuždant;

Sustiprėja betoninių konstrukcijų briaunos, kampai, siūlės;

Tolygus, trimatis fibrų pasiskirstymas (armavimas);

EKONOMINIAI PRIVALUMAI

Sutrumpėja statybų trukmė (greitesnis betonavimas);

Mažėja darbų sąnaudos;

Sutaupoma betono (tam tikrais atvejais);

Sutaupoma armatūros tinklų įrengimo papildomos medžiagos (rišama viela, fiksatoriai, pakėlėjai);

Galima betonuoti tiesiai iš betonvežio;

Nereikia medžiagų sandėliuoti statybos aikštelėje;

Galima pumpuoti kaip įprastą betoną;

Paprastas įrengimas;

          Aukšta kokybė.

Atliekame